1994

 

marzec 1994

94. 03. 31.  Otwarcie Mózgu.  Marzena Pawlicka - mezzosopran, Tomasz Pawlicki - flet, Joanna Czapińska - fortepian - koncert

Program: A. Berg, B. Bartok, P. Hindemith, F. Poulenc, G. Botesini

Marcin Kapała "Anioly" – wystawa rysunków;  Iwona Żyburska - instalacja

 

kwiecień 1994

94. 04. 01.  Krzysztof Herdzin - fortepian, Wojciech Kołaczyk – skrzypce - koncert

94. 04. 15.  Ptysie i Naleśnicy (Chudzi i Karbowani) - "Mało Dżobów" Marian Dól – bas,

Franciszek Mutacja – conga, Bronisław Nieczajew – perkusja, Yeshy Mazzoll - cl, bcl - koncert

94. 04. 16.  Trio wiolonczelowe: Renata Suchodolska, Julia Gasiul, Tomasz Urbaniak

Program: J. S. Bach: Suita G-dur na wiolonczelę solo; A. Franchome: Dwa Kaprysy na dwie wiolonczele; T. Urbaniak: Sonata G-dur na 3 wiolonczele - koncert

94. 04. 22.  Trytony: Tomasz Gwincinski - g, Sławomir Janicki - b,Jacek Buhl – dr - koncert

94. 04. 22.  Wojciech Kowalczyk, Jaroslaw Koziara, Piotr Wyrzykowski – performance - "Pod kątem prostym"

94. 04. 23.  Kury: Anna Lasocka - glos, Ryszard Tymon Tymański - g, voc Jacek Olter - dr, Piotr Pawlak – g - koncert

94. 04. 24.  Janusz Baldyga, Wojciech Zamiara - performance - "Pod kątem prostym"

94. 04. 29.  Masło: R. Tymański - g, & M. Trzaska - as, ss; Kotnasrał: R. Tymański - g, & M. Trzaska - as, ss, J. Zdunek, S. Janicki, T. Gwincinski, J. Majewski - koncert

 

maj 1994

94. 05. 08.  Yeshe Mazol - koncert

 

czerwiec 1994

94. 06. 03.  Arkady, Kuba, Tomek "Rzeczywistość a absurd" - wystawa prac młodych

94. 06. 04.  Kwartet puzonistów: P.  Kalicki, R.  Matuszewski, C.  Ziemkowski, A. Majewski

Program: T. Morley - "My donnie lass",  J. Haydn - "Achiwedis the glorius", J. S. Bach - "Fuga g-moll",

D. Dondeyne - "Suita na cztery puzony" - koncert

94. 06. 10.  Achtung Minnen Gruppe "Stella by Starlight, a statek odplynął. . . " Yeshy Mazzoll - cl. bcl,

Jerzy r Janicki - b, Jerzy 3D Majewski -- perc Jerzy 0,33 Zdunek - tp, Jerzy"Makaron" Gwincinski – dr - koncert

94. 06. 17.  Krzysztof Sikorski & Piotr Grodzki - wystawa rzeźby

94. 06. 18.  Korecki - as / Przybielski - tp,fl / Janicki - b/ Jagiello – dr - koncert

94. 06. 24.  Trytony: T. Gwincinski - g, S. Janicki - b, J. Buhl – dr - koncert

94. 06. 25.   Miłość: R. Tymański - b, M. Trzaska - as, ss, L. Możdżer - p, J. Olter – dr - koncert

 

wrzesień 1994

94. 09. 17.  Leszek Goldyszewicz - wystawa malarstwa

94. 09. 30.  Wojciech Kowalczyk "Alo-Art" "Kateem-Art" - instalacja

 

padziernik 1994

94. 10. 02.  Masło: R. Tymański - gitara, Trzaska – saksofony - koncert

94. 10. 04.  Piotr Grodzki "Ilość a masa!" - interaktywna aranzacja 

94. 10. 08.  KI - NO: Włodzimierz Kiniorski - as,ss,g; Radosław Nowakowski - perc - koncert

94. 10. 14.  Mazzoll - klarnet basowy "Jeden dźwięk" - koncert

94. 10. 15.  Mazzoll & Arhythmic Perfection: Mazzoll - cl,bcl, Janusz Zdunek - tp, Sławomir Janicki - b, Jacek Majewski - perc Tomasz Gwincinski – dr - koncert

94. 10. 21.  Zbigniew Zieliński "Papiery" - wystawa

94. 10. 22.  Kury: A. Lasocka, R. Tymański, P. Pawlak, J. Olter

94. 10. 30.  Łoskot: Mikolaj Trzaska - as,ss, Szymon Rogiński - didjeridu, Olgierd Walicki -

b Jacek Olter - dr, Jacek Majewski - perc

 

listopad 1994

94. 11. 01.  Jarosław Paluh "Exercitationes duae, prior de passione hysterica, altera

de affectione hypochondriaqes" - performance

94. 11. 04.  Stanisław Stasiulewicz (Szkoła bydgoska) - wystawa malarstwa

94. 11. 12.  Trytony: T. Gwincinski, S. Janicki, J. Buhl - koncert

94. 11. 18.  Krzysztof Gruse (Szkola bydgoska) - wystawa

94. 11. 19.  Marcin Krzyżanowski: cello & Iliana Alvarado: taniec; goscinnie A. Przybielski: tp,fl i S. Janicki: b  - koncert

94. 11. 25.   Z całym szacunkiem dzika świnia: A. Korecki - as, P. G±ssowski - g, W. Ruciński - bg, R. Maciński - dr - koncert

 

grudzień 1994

94. 12. 02.  Krzysztof Sikorski: tryptyk "Światło i zródło", cz. I - "Obiekty świecące i ich cienie" - wystawa

94. 12. 03.  Grupa r-OSJAN:  Mazzoll - cl,bcl, T. Gwincinski - g, voc, S. Janicki - b, J. Zdunek - tp, J. Majewski - perc - koncert

94. 12. 10.   Veitstanz (Szwajcaria): Harry Schammburger - electr, Stefan Thut - cello, Christoph Hess - viol, tapes, electr  - koncert

Mazzoll & Arhythmic Perfection:  Mazzoll, J. Zdunek, S. Janicki, J. Majewski, T. Gwincinski  - koncert

94. 12. 16.  Paulo "Ja, papieros" - happening

94.12.17.  Miłość: R. Tymański - b, M. Trzaska - as, ss, L. Możdżer - p, J. Olter – dr - koncert

 

 

1995

 

styczeń 1995

95. 01. 06.  Justyna Jułga "Impresje pejzażowe" - wystawa malarstwa

95. 01. 13.  Masło:  R. Tymański - g,voc, M. Trzaska - as ss - koncert

95. 01. 15.  Tomasz Gwincinski "Stalaktity" - wystawa

95. 01. 17.  Jacek Szymczak "Ten człowiek" - wystawa fotografii

95. 01. 28.  Grupa r-Osjan & Święty Ból: Mazzoll, Zdunek, Gwincinski, Hesse, Janicki, Majewski, Buhl - koncert

 

luty 1995

95. 02. 04.  Festiwal Muzyki Wstydliwej, wystapili: RAJSTOPY Wałbrzych, KONFESJONAŁ Malkinia, MINISTRANCI JAZZU Police,STASIULEWICZ 3 Bełżec, DIE WARIATEN Kotomierz, LALUSIE Gdańsk, NAPLETEK P Otwock, LUFTPAUZA Sanok, MISIU SINTETIK Schwerin, LOKAJE Warszawa, METALOWY ARCHIMEDES Dzieżoniów, PROTEZOJAD Koszalin

95. 02. 10.  Aleksandra Simińska – wystawa malarstwa

95. 02. 11.  Sesja specjalna: Andrzej Przybielski - tp,fl, Janusz Smyk - ts,f, Slawomir Janicki - b, Jacek Pelc – dr - koncert

95. 02. 17.  Gdańskie Słoniki: Joanna Charchan - as,bs & Mikolaj Trzaska - as,ss,bs,bcl  - koncert

95. 02. 24.  Jacek Buhl & Joanna Charchan - koncert

 

marzec 1995

95. 03. 05.  Grupa perkusyjna pod kierownictwem Grzegorza Jurczyka: Paweł Nowicki, Zbigniew Lange, Marcin Rausz, Grzegorz Jurczyk – koncert.  Program: Mark Glenworth „Blues for Gilbert“, Lois Caubergh „Preludium nr 1”, Krystyna Moszumańska-Nazar “Fantazja na marimbę solo”, Rick Tagawa Inspiration Diabolique”, Xenakis „Rebounds cz. 1”, Toshiya Sukegawe „Once Who Run   Swiftly”, John Cage „Living Room Music”, John Cage „Toccata Without Instruments” - koncert

95. 03. 10.  Władysław Jagiełło Quintet:  W. Jagiello - dr, A. Anmtolak - as ss, A. Owczynnikow - b, P. Cieślikowski - sax  - koncert

95. 03. 11.  Wojtek Zamiara "Video egoistyczne" - pokaz video

95. 03. 17.  Marcin Rupiewicz - wystawa malarstwa

95. 03. 24.  Totart w Mózgu: Ryszard Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz, Lopez Mausere, Paweł Konjo Konnak, Paweł Paulus Mazur

95. 03. 31.  Dorota Podlaska "Listy" - wystawa malarstwa

 

kwiecień 1995

95. 04. 01.  Mazzoll & Arhythmic Perfection – koncert promocyjny pyty “a”

Trytony – koncert promocyny płyty "Zarys matematyki niewinnej"

Krzysztof Junosza Dowgiałło "Harmonia Mundi" - wykład

95. 04. 07.  Łajka Killer: M.  Trzaska - as,ss, J. Cieślikiewicz - kb, T. Hesse - bg, J. Olter – dr – koncert

95. 04. 15.  Trupy: Marta Handschke, Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Tomasz Hesse, Jacek Olter - koncert

95. 04. 21.  Anna Bochenek – wystawa malarstwa

95. 04. 30.  Los Payos - koncert

 

maj 1995

95. 05. 02.  Świetliki - koncert

95. 05. 05.  Ścianka: Maciek Cieslak - g,voc, Wojtek Michalowski - bg, Arek Sendal - dr – koncert

95. 05. 11.  Leon Leszek Niedochodowicz „Punkt na liniowej osi czasu, w który uderza prostopadła linia czasu dywidualnego” – videoart i dokumentacja galerii „Teraz”

95. 05. 12.  Janek Koza – wystawa rysunków, pokaz video

95. 05. 21.  Trio stroikowe: Gabriela Witkowska - klarnet, Wieslaw Gmura - obój, Janusz Witkowski – fagot - koncert Program:K. Przybylski "Permutacje" B. Pietrzak "Trio stroikowe" P. Moss "Trio stroikowe" L. Ciuciura "Spirale II"

95. 05. 20.  Marcin Krzyżanowski - cello; Sławomir Kulpowicz - p, Beata Kwiatkowska - viol, Iliana Alvarado – taniec.  - koncert

95. 05. 21.  Andrzej Pawlak "Dzieci Boga" - happening

95. 05. 26.  Paralaksa: Woytek Mazol - bg & Yar Mc Firin - bg  - koncert

95. 05. 27.  Stanislaw Soyka - koncert

 

czerwiec 1995

95. 06. 03.  Graal: Ziut Gralak - tp, Loko Richter - bg, Arek Skolik - dr  - koncert

95. 06. 08.  Tomasz Gwincinski - "Muzyka do krótkich filmów i długich" - koncert

95. 06. 09.  Pięć piramid: Brzóska & Paulus - koncert

95. 06. 16.  Anna Baumgart "Timszel" - wystawa , Norbert Walczak - performance

95. 06. 17.  Trytony: T. Gwincinski, S. Janicki, J. Buhl - koncert

95. 06. 18.  Trytony: T. Gwincinski, S. Janicki, J. Buhl - koncert

95. 06. 30.  Piotr Grodzki & Krzysztof Sikorski "Antytatuaż" - sztuka aktywna

 

lipiec 1995

95. 07. 23.  Maciej Zygmuntowicz (+ W. Zamiara, K. H. , D. W. , S. J) "Opowieść którą zapewne dobrze znacie" - happening

 

wrzesień 1995

95. 09. 22.  Trytony: T. Gwincinski, S. Janicki, J. Buhl - koncert

95. 09. 23.  Mazzoll & Arhythmic Perfection: Mazzoll, Zdunek, Janicki, Majewski, Gwincinski - koncert

95. 09. 29.  Kury: R. T. Tymański - bg,voc, P. Pawlak - g, J. Olter - dr  - koncert

 

październik 1995

95. 10. 07.  Wojtek Zamiara - wykład autorski, video - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

95. 10. 13.  Inżynier Kaktus: A. Charchan - as, T. Hesse - g, W. Mazol - bg, J. Olter – dr - koncert

95. 10. 14.  Waldemar Petryk - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

95. 10. 20.  Justyna Jułga „Żródlo" - instalacja

95. 10. 21.  Mazzoll & Arhythmic Per Sexion: Mazzoll - cl, bcl, S. Janicki - b, J. Majewski - dr, perc - koncert

95. 10. 27.  Masło: R. T. Tymański - g, voc & M. Trzaska – as, ss - koncert

 

listopad 1995

95. 11. 04.  Istvan Kantor "1h54'31''" - autorska videodokumentacja - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

95. 11. 05.  Trio stroikowe: M. Kulczyński-obój, G. Witkowska-klarnet, J. Witkowski-fagot

Program: A. Hundziak – Cantabile, A. Ribari - 5 miniatur, Z. Penherski - Utwór instrumentalny

B. Konowalski - Mini Rondo na trio stroikowe – koncert kameralny

95. 11. 11.  Voice of the Black Hole: Bromberg & Mazzoll + Black Hole Modern String Quintet  - koncert

95. 11. 11.  Jarosław Koziara - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

95. 11. 18.  Spicy Trio: Przemek Raminiak - p, Wojtek Pulcyn - b, Rafal Gorzycki – dr - koncert

95. 11. 23.  "Step Across the Border" - pokaz video

95. 11. 24.  Ofiara barana: T. Hesse - g, W. Mazol - bg, R. Gorzycki - dr  - koncert

95. 11. 26.  Daniel Dąbrowski "To cała historia która stała się dnia pewnego i cały czas dalej się dzieje" - wystawa fotografii

95. 11. 30.   Fred Frith Guitar Quartet: Fred Frith / Nick Didkovski / Mark Stewart / Rene Lussier (Anglia, USA, Kanada) - koncert

 

grudzień 1995

95. 12. 16.  Rolland Miller and Four Officials of Art (Anglia, Polska) - "Don't Stay in the Outer Circle" - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

95. 12. 17.  Tomasz Bromberg Gwincinski & The Black Hole Trio - koncert

95. 12. 21.  Teatr Mózgu – premiera - Sławomir Baczulis "Połączenia niemożliwe".  Aktorzy: Beata Szydłowska, Sławomir Baczulis, Sławomir Janicki.  Muzyka: Sławomir Janicki.  Scenografia: Zbyziel i Adam Ignatowicz.

95. 12. 22.  Paralaksa : W.  II Mazzoll, Yar Mc Firin, Piotr Wyrzykowski - koncert

95. 12. 23.  Piotr Wyrzykowski „ Zaprzysiężenie prezydenta” -  z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

95. 12. 27.  Grzegorz Woźniak  "Traktat poetycki" – wykład / Zygmunt Maciejowicz "O odurzeniu winem" - wykład monograficzny

 

 

1996

 

styczeń 1996

96. 01. 19.  Kury: Tymon Tymański, Piotr Pawlak, Jacek Olter - kocert

96. 01. 20.  Przemysław Kwiek - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

96. 01. 26.  Asia Charchan - as & Tymon Tymański – g - koncert

96. 01. 28.  Kwartet smyczkowy: Agnieszka Sakwińska: viol, Marzena Demczak: viol, Agata Delong: viola, Renata Suchodolska: cello.  Program: D. Szostakowicz "Kwartet ósmy" op.  110; Renata Suchodolska "Próba I", "Próba II", "Próba III", "Nenia Niobe".  - koncert

 

luty 1996

96. 02. 10.  Joey Baron`s Barondown: Joey Baron - dr / Ellery Eskelin - ts / Joshua Roseman – tb - koncert

96. 02. 15.  Teatr Mózgu – Sławomir Baczulis "Połączenia niemożliwe".  Aktorzy: Beata Szydłowska, Sławomir Baczulis, Sławomir Janicki.  Muzyka: Sławomir Janicki.  Scenografia: Zbyziel i Adam Ignatowicz.

96. 02. 21.  Teatr Mózgu – scena prezentacji teatralnych - Bogusław Schaeffer "Audiencja II".  Opracowanie i wykonanie: Mikołaj Grabowski

96. 02. 24.  Norbert Walczak & Anna Baumgart „Przybyliśmy tutaj z powodu iluzji oddzielenia.  Wszystkie czynności są autentyczne, nie są ucieczką” - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

 

marzec 1996

96. 03. 03.  Perkusja XX wieku.  Wykonawcy: P. Nowicki, O. Dziewanowski, P&P Nowiccy, Z. Lange,

M. Apanasienko.  Kierownictwo: Grzegorz Jurczyk

Program: E. Carter - Marsz , A. Miyoshi - Thorse III , K. Karper - Concertino ostinato ,M. Borkowski – Spectra, Y. Xenakis - Rebonds , J. Cage - Amores - koncert

96. 03. 08.  Jan Piekarczyk - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

96. 03. 09.  Korecki - as / Popek - fl / Duży - tb - koncert

96. 03. 15.  Leszek Kułakowski - p & Olo Walicki - b - koncert

96. 03. 22.  Tele - Echo: T. Gwincinski - dr, T. Hesse - g,bg, T. Pawlicki - fl,p,kb - koncert

96. 03. 24.  Wieczór kompozytorski Mariana Gordiejuka.  Program: Suita Ptaki, Gry, Tren, Źródlo Wykonawcy: A. Łęgowski - fl, A. Zajakala - fl, D. Buraczewska-Krans - harp, J. Kaszuba - acc, W. Pospiech - haute contre, M. Murawska - p  - koncert

96. 03. 29.  Miłość: Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Maciej Sikała, Leszek Możdżer, Jacek Olter - koncert

96. 03. 30.  Paulo - happening

 

kwiecień 1996

96. 04. 05.   Mazzoll & Arhythmic Perfection z towarzyszeniem guitar quartet Arhythmic Memory oraz chóru Des de Billes - koncert

96. 04. 11.  Graal: Ziut Gralak: tp, Stanisław Soyka: viol, Włodzimierz Kiniorski: as ss, Loco Richter: bg, Arek Skolik: dr  - koncert

96. 04. 20.  Ryszard Woźniak "Nie - po - rozumienie" - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

96. 04. 26.  Pięć piramid: Brzóska & Paulus  - koncert

 

maj 1996

96. 05. 03.  Rituals: Włodzimierz Kiniorski & Marek Chołoniewski - koncert

96. 05. 11.  Leon Leszek Niedochodowicz "Punkt na liniowej osi czasu, w który uderza prostopadłą linią czasu indywidualnego" - videoart i dokumentacja - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

96. 05. 17.  Blei war sein Lohn (Niemcy): Gregor Hotz - as ss, Hanno Leichtmann - dr, Nicholas Bussmann - cello - koncert

96. 05. 25.  Mirosław Rajkowski "To Hard On" - poemat symfoniczny

 

czerwiec 1996

96. 06. 01.  Oskar Dawicki & Wojtek Jaruszewski "O nietrwałej naturze rzeczy swiata

tego" - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

96. 06. 05.  Teatru Mózgu – premiera - Sławomir Baczulis "Demon Drwiak" - dramat komiczny w jednym akcie z chórem posiłkowanym słowami Zbigniewa Zielińskiego.  Aktorzy: Sławomor Baczulis, Wojtek Trzciński, Beata Szydłowska.  Obrazy video: Wojtek Zamiara, muzyka: Sławomir Janicki i Jacek Majewski, scenografia: Marek Chmiel, światło i dźwięk: Sławomir Richert

96. 06. 07.  Mazzoll & Arhythmic Brain: Mazzoll - cl,bcl, Sławomir Janicki - b, Jacek Majewski - dr,perc - koncert

96. 06. 14.  The Schock Exchange (USA / Aglia): Caroline Kraabel - as,bs / John Edwards - b - koncert

96. 06. 15.  Teatr Mózgu – scena prezentacji teatralnych - Teatr ¾ Zusno (Białystok) „John, Johann, Jasiek“ (w ramach Off-prezentacji teatralnych)

96. 06. 16.  Teatr Mózgu – scena prezentacji teatralnych Studenci PWSFTViT Łódź „Fragment” według B.  Schaeffera (w ramach Off-prezentacji teatralnych)

 

sierpień 1996

96. 08. 22/23.  Kaffe Matthews (Anglia) - koncert

 

wrzesień 1996

96. 09. 27.  Ellery Eskelin Trio (USA): Ellery Eskelin - tenor sax. , Andrea Parkins - accordion,Jim Black - dr.  - koncert

 

październik 1996

96. 10. 11.  "Journey to the Orient": Tatsuya Koumazaki - guitar, Febian Reza Pane - piano, Toyoko Chigono - butoh dance  (Japonia)  - koncert

96. 10. 13.  Inżynier Kaktus: Asia Charchan, Tomasz Hesse, Wojtek Mazol, Jacek Olter - koncert

96. 10. 17/18.   Teatru Mózgu - Sławomir Baczulis "Demon Drwiak" - dramat komiczny w jednym akcie z chórem posiłkowanym słowami Zbigniewa Zielińskiego.  Aktorzy: Sławomor Baczulis, Wojtek Trzciński, Beata Szydłowska obrazy video: Wojtek Zamiara, muzyka: Sławomir Janicki i Jacek Majewski, scenografia: Marek Chmiel, światło i dźwięk: Sławomir Richert

96. 10. 25.  Tele-Echo: Tomasz Hesse - bg,g. , Tomasz Gwincinski - dr, Tomasz Pawlicki - kb,fl - koncert

 

listopad 1996

96. 11. 01.  Kruk: "przejściówka do maksymalnego centrum za dusze zmarłych" – transformacja; mentalika

96. 11. 02.  Masło: Tymański & Trzaska - koncert

96. 11. 08.  Erg (USA) : John Grzinich & Michael Northam - koncert

96. 11. 09.  Chris Cutler drums, electronics & Zeena Parkins electric harp (Anglia / USA) - koncert

96. 11. 15.  Maestro Trytony: Tomasz Gwincinski-g, Tomasz Hesse-bg, Loco Richter-kb,sax, Rafał Gorzycki - dr - koncert

96. 11. 22.  Trio Syfon: Janusz Zdunek - tp, Władek Refling - bg, Jacek Buhl - dr - koncert

96. 11. 29.  Mazzoll & Arhythmic Brain: Mazzoll-cl,bcl, Sławomir Janicki – b, Jacek Majewski - dr,perc - koncert

 

grudzień 1996

96. 12. 07.  Wojtek Zamiara  "co ja tu robię?" - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

96. 12. 08.  Teatr Mózgu – scena prezentacji teatralnych - "Lafiorki czyli matczyne psychotropy" według "Rzeźni" Sławomira Mrożka - przedstawiene dyplomowe aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy: Magdaleny Woźniak i Roberta Kibalskiego

96. 12. 13.  Gwincinski / Richter / Pelc - koncert

96. 12. 20.  Trupy: Tymon Tymański / Mikołaj Trzaska / Tomasz Gwincinski / Tomasz Hesse / Jacek Olter - koncert

96. 12. 21.  Marcin Rupiewicz – wystawa; Kobiety + jeden pan: Asia Charchan, Marcin Rupiewicz, Lopez Mausere – koncert / performance

96. 12. 30.  Akademia Mózgu: Zygmunt Maciejowicz „O kobiecie” – wykład; Grzegorz Woźniak „ Śmierć – Wolność Tajemna” – wykład na podstawie tekstów poetyckich własnych i obcych

 

 

1997

 

styczeń 1997

97. 01. 09.  Teatru Mózgu - Sławomir Baczulis "Demon Drwiak" - dramat komiczny w jednym akcie z chórem posiłkowanym słowami Zbigniewa Zielińskiego.  Aktorzy: Sławomor Baczulis, Wojtek Trzciński, Beata Szydłowska obrazy video: Wojtek Zamiara, muzyka: Sławomir Janicki i Jacek Majewski, scenografia: Marek Chmiel, światło i dźwięk: Sławomir Richert

97. 01. 17.  Łoskot: Trzaska / Pawlak / Rogiński / Walicki / Olter - koncert

97. 01. 24.  NRD: Tymański / Trzaska / Mazzoll / Olter - koncert

97. 01. 31.  4 Syfon: Zdunek / Glazik / Refling / Buhl - koncert

 

luty 1997

97. 02. 01.  Paweł Kwaśniewski - "Pikuś dwa" - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

97. 02. 06.  Mystic Trance - party

97. 02. 07.  Ścianka: M. Cieślak-g,voc / W. Michałowski-b / A. Kowalczyk-dr / J. Lachowicz-kb  - koncert

97. 02. 15.  Mikołaj Trzaska & Marcin Świetlicki - koncert

97. 02. 20.  Wojciech Waglewski & Marcin Pospieszalski - koncert

97. 02. 22.  K,Gruse - S. Stasiulewicz - Z. Zieliński „Spermuhle” - wystawka

97. 02. 28.  Gorzyc Extasy Project: R. Gorzycki - dr,voice / A. Charchan - as / W. Refling - b / T. Pawlicki – kb - koncert

 

marzec 1997

97. 03. 01.  B-Shops for the Pool (Anglia) - koncert

97. 03. 06.  Teatr Mózgu – scena prezentacji teatralnych - Fiodor Dostojewski "Spowiedż Marmieładowa" monodram w wykonaniu Romana Gramzińskiego

97. 03. 14.  Pieces of Brain: Caroline Kraabel - saxes & voice / S. Janicki - b / J. Majewski - dr, perc - koncert

97. 03. 17.  Adam Kruk „Cienie” - seans oniryczny

97. 03. 22.  Paralaksa: W.  II Mazzoll - b / J. Firin - b / P. Wyrzykowski - fagot / T. Ballaun - Perc / A. Kamiński - kb – koncert

97. 03. 29.  Akademia Mózgu: Maciej Zygmuntowicz „Droga i bezdroża klubu Mózg” – wykład; Tomasz M.  Wranz „Filologiczna próba konkordancji pewnego kanonicznego ustępu z pewnym heterodoksyjnym cytatem” – wykład; Grzegorz Woźniak „Śmierć i Zmartwychwstanie.  Requiem Bogów Wieczności wyśpiewane przez oszalałego mnicha” - wykład

97. 03. 29.  4 Syfon + 2: Janusz Zdunek - tp / Tomasz Glazik - as / Władek Refling - b / Jacek Buhl - dr / Monika Warchał - głos / Krzysztof Gruse - wszystko jedno - koncert

 

kwiecień 1997

97. 04. 14.  Magdalena Woźniak & Robert Kibalski – działania pod teatralne

97. 04. 17.  Sylvie Courvoisier - piano & Tomasz Pawlicki – flet - koncert

97. 04. 26.  Renata Suchodolska „Impresje malajskie na głos, instrumenty i taśmę”.  Wykonawcy: Elżbieta Macierewicz - głos / Renata Suchodolska - wiolonczela / Paweł Nowicki - perc / Piotr Nowicki – fortepian - koncert

 

maj 1997

97. 05. 02.  Wojek Jaruszewski - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

97. 05. 17.  Igor Krenz - wystąpienie wykładowo-performancowe - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

97. 05. 22.  Caridad de la Luz - koncert

97. 05. 24.  4-Syfon: Janusz Zdunek - tp / Tomasz Glazik - as / Władek Refling - b / Jacek Buhl - dr - koncert

97. 05. 26.  OSJAN: Wojciech Waglewski, Jacek Ostaszewski, Milo Kurtis, Radek Nowakowski - koncert

97. 05. 31.  Kury: Tymon Tymański, Piotr Pawlak, Jacek Olter - koncert

 

czerwiec 1997

97. 06. 13.  Jarosław Koziara  "Strzelanie do ludzi" - zabawa dla dorosłych - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

97. 06. 20.  Otolithen (Szwajcaria): Pad Conca, Dirk Bruinsma - koncert

97. 06. 27.  4-Syfon: Janusz Zdunek - tp / Tomasz Glazik - as / Władek Refling - b / Jacek Buhl - dr - koncert

 

 

lipiec 1997

97. 07. 18.  Akademia Mózgu: Krzysztof Gruse „Przemówienia” – wykład; Maciej Zygmintowicz „O mowie” – wykład; Yach Paszkiewicz „ Rola i siła dokumentacji w aktywności ludzkiej: mowa mediów” - wykład

 

wrzesień 1997

97. 09. 26.  4 SYFON + AP: Janusz Zdunek - tp, T.  Glazik - as, Władek Refling - bg, Jacek Buhl -

dr, Andrzej Przybielski – tp - koncert

 

październik 1997

97. 10. 04.  3 Metry: Bartek Qźniak - bass, Mariusz Kopiński - gitara, Łukasz Górewicz - skrzypce, Rafał Gorzycki - bębny, Wojciech Gadzinowski – slajdy - koncert

97. 10. 08.  School on Wheels "Jeszcze raz o miłości" - spektakl

97. 10. 11.  Tomasz Gwincinski: dr & Piotr Pawlak: g - koncert

97. 10. 16.  4-Syfon: Janusz Zdunek - tp / Tomasz Glazik - as / Władek Refling - b / Jacek Buhl - dr – koncert

97. 10. 18.  Jarosław Koziara  - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

97. 10. 20.  Sabot (USA): Chris Rankin: bass, Hillary Binder: drums – koncert

97. 10. 23.  Magdalena Woźniak & Robert Kibalski – działania pod teatralne

97. 10. 25.  Trupy: Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Tomek Hesse, Jacek Olter - koncert

97. 10. 31.  Tomasz Pawlicki & Olgierd Walicki - koncert

 

listopad 1997

97. 11. 04.  Kazik, Mazzoll & Arhythmic Perfection - koncert

97. 11. 12.  Kaffe Matthews & Charles Hayward (Anglia) -  koncert

97. 11. 22.  Łoskot: Mikołaj Trzaska, Piotr Pawlak, Olo Walicki, Tomasz Gwincinski  - koncert

97. 11. 22.  Renata Suchodolska & Paweł Nowicki - koncert

97. 11. 22.  Masło: Ryszard Tymon Tymański i Mikołaj Trzaska - koncert

97. 11. 26.  Justyna Jułga, Alicja Knitter, Leszek Goldyszewicz, Maciej Jeliński „Wystawa bez nazwy”  - wystawa

 

grudzień 1997

97. 12. 06.  Stephen Buchanan(USA) - koncert

97. 12. 07.  Anna Baumgart "Salon Sztuki Video" – projekcja video

97. 12. 09.  Suberlak „Rysunki” - wystawa

97. 12. 13.  Waldemar Petryk - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

97. 12. 20.  Maestro Trytony - koncert

 

 

1998

 

styczeń 1998

98. 01. 17.  Something Like Elvis - koncert , Grzegorz Pleszyński „Człowiek zwierzę” - instalacja, performance

98. 01. 24.  OPI: Zbigniew Kornetowski - g,voc, Jacek Nowakowski - fl,sax, Andrzej Romański - b, Adam Wrotek - dr, Przemek Turski – dr - koncert

98. 01. 28.  Marc Ribot (USA) - koncert

 

luty 1998

98. 02. 01.  Paweł Nowicki – koncert.  Program: M. Wesley Smith, E. Carter, S. Sounders, I. Xenakis

98. 02. 07.  Agnieszka Wołodźko - wystawa malarstwa

98. 02. 14.  Precedance - Dj`s:Jack in da Box, Feel de Music, Skywalker, Bischop, Apache, P. B. M. , Loop, Doxum, Splancs,Sigma

98. 02. 17.  Maguey Sextet Tradicional (Kuba) - koncert

 

marzec 1998

98. 03. 27.  Pieces of Brain (Polska / Anglia) Jon Dobie - g,sax, Sławek Janicki - b,gb, Jacek Majewski - dr,perc - koncert

98. 03. 28.  Discopatia – Dj`s: Jery, Feed D Music, DJoda, Bischop, Doxium7, Jon Dobie

98. 03. 29.  Anne Seagrave (Irlandia) – “3 Performances” - z cyklu: pozawerbalna próba definiowania zjawiska performance

 

kwiecień 1998

98. 04. 02.  Grzegorz Sawicki & Marcin Maniewski - wystawa

98. 04. 02.  Gruse, Stasiulewicz, Zamiara, Zieliński – „Sklerotycy -  klasyka smaku” - wystawa / aranżacja

98. 04. 17.  Bębniarze z Kraju Mołr: Wojt3k Kucharczyk, Asia Kucharczyk, Jacek Tokarski - koncert

98. 04. 17.  Wojt3k Kucharczyk "Extranet, Komputere i inne opowiastki" - wystawa

98. 04. 25.  Kury: Tymański-Pawlak-Olter - koncert

 

maj 1998

98. 05. 02.  Fiascomania – Dj`s: Set, Faya, Jerry, Apache, Bischop, Freak Mario, Feel D Music

98. 05. 08.  Marek Kazana – gość na Wieczorze Muzyki Improwizowanej

98. 05. 09.  Robert Brylewski – Warsaw Beat Sound System

98. 05. 15.  Tele-Echo: Gwincinski, Pawlicki, Hesse - koncert

98. 05. 28.  Jan Zwolicki - wystawa

98. 05. 29.  Sylvie Courvoisier & Vinz Vonlanthen (Szwajcaria) - koncert

 

czerwiec 1998

98. 06. 04.  Elżbieta Jabłońska  "Matka Polka Prezentuje - cz. 1: Kiedy Antek Śpi" - wystawa

98. 06. 05.  Volapuk (Francja) - Guigou Chenevier, Michel Mandel, Guillaume Saurel - koncert

98. 06. 27.  Adam Kruk “Zen Turtle`s Attack” – wieczór free style music

 

lipiec 1998

98. 07. 24.  Zbyszek Cołbecki - prywatka bigbitowa

 

sierpień 1998

98. 08. 21.  Zbyszek Cołbecki - prywatka bigbitowa

 

wrzesień 1998

98. 09. 16.  Didura: M. Bronarski, A. Walendzik, T. Bielecki - koncert

98. 09. 18.  Tymon Solo - koncert

 

październik 1998

98. 10. 03.  Ścianka: M. Cieślak, J. Lachowicz, A. Kowalczyk - koncert

98. 10. 16.  Didura : M. Bronarski, A. Walendzik, T. Bielecki - koncert

98. 10. 17.  Balkan Folk Acoustic (Bułgaria / Polska) - koncert

98. 10. 21.  Miłość: Tymański-Trzaska-Sikała-Walicki-Olter - koncert

98. 10. 30.  Mapa & Mikołaj Trzaska - koncert

98. 10. 31.  Cinema Vacek "Przestrzeń chroniąca" - spektakl audiowizualny

 

listopad 1998

98. 11. 06.  Something Like Elvis – koncert, Grzegorz Pleszyński - instalacja, performance

98. 11. 07.  Łoskot – koncert

98. 11. 10.  Franziska Baumann (Szwajcaria) - koncert

98. 11. 11.  Steven Buchanan - koncert, performance (USA)

98. 11. 14.  Rogulus X Szwelas Project – koncert, Marek Rogulski – Rogulus  "Tatuaż wewnętrzny" -  instalacja

98. 11. 21.  Bębniarze z Kraju Mołr – koncert, Wojt3k Kucharczyk - oficjalna premiera zdarzenia internetowego pt.  „Wielki Atlas Kraju Mołr”

98. 11. 27.  Magdalena Kujath & Anna Szubińska - wystawa

 

grudzień 1998

98. 12. 04.  Fred Frith (Anglia) - koncert

98. 12. 11.  Iwona Liegmann - wystawa obiektów

98. 12. 12.  Paulo „Etnicznie, kosmicznie, mistycznie” - happening

98. 12. 17.  Sabot (USA/Czechy) - koncert

98. 12. 20.  Wieszok & Grapefruit Death “Love Songs (sponsored by NASA)” –koncert

98. 12. 25.  Józef Wański (Kruk) – spotkanie medialne

98. 12. 31.  Dikanda - koncert

 

 

1999

 

styczeń 1999

99. 01. 08.  Piotr Grzybowski- wystawa obiektów

99. 01. 16.  Zdzisław Piernik (gościnnie Sławomir Janicki) - koncert

99. 01. 22.  Anna Łukaszewicz – wystawa fotografii

99. 01. 29.  Grzegorz Pleszyński "Mózg w Mróz czyli lodowa sałata" - multimedialne działania grupowe

 

luty 1999

99. 02. 05.   Kroke: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł, Tomasz Lato - koncert

99. 02. 10.  Jacek Kornacki "Ikono - Suprematyzm" - wystawa

99. 02. 27.  4-Syfon: Janusz Zdunek - tp / Tomasz Glazik - as / Władek Refling - b / Jacek Buhl - dr – koncert

 

marzec 1999

99. 03. 06.  To Rococo Rot (Niemcy) - koncert

99. 03. 13.  Balkan Folk Acoustic (Bułgaria / Polska) - koncert

99. 03. 17.  Wojtek Zamiara -wystawa obrazów

99. 03. 20.  Tele-Echo: Tomasz Pawlicki, Tomasz Hesse, Tomasz Gwincinski - koncert

99. 03. 26.  Arhythmic Brain: Mazzoll, Sławomir Janicki, Jacek Majewski - koncert

 

kwiecień 1999

99. 04. 02.  Maestro Trytony - koncert

99. 04. 08.  Józef Robakowski – pokaz video + wykład; Mateusz Janiszewski „O słuchaniu muzyki za kontuarem” – odczyt

99. 04. 09.  Akademia Mózgu: Thomas Waszak „Wykład ogólny o życiu knajpianym” – wykład, Zygmunt Maciejowicz „O mowie”  - wykład; Jarosław Koziara „Performance integracyjny”; Kury, Mazzoll, Kazik & Arhythmic Perfection, Trytony, Maestro Trytony, 4 Syfon, Zdzisław Piernik – koncerty

99. 04. 09.  Kury, Mazzoll, Kazik & Arhythmic Perfection, Trytony, Maestro Trytony, 4 Syfon, Zdzisław Piernik – koncerty

99. 04. 10.  Iconoclast (USA) – koncert

Wojciech Kowalczyk „Poważny wykład abstrakcyjny”

99. 04. 11.  Yach Paszkiewicz & Wojtek Zamiara – video spektakl

Yach Paszkiewicz - wykład

99. 04. 23.  Agata Dworzak - wystawa

99. 04. 30.  Łoskot  - koncert

 

maj 1999

99. 05. 08.  Tomasz Pawlicki – koncert solo na flet poprzeczny, fortepian i inne instrumenty

99. 05. 14.  Ścianka - koncert

99. 05. 15.  Tomasz Kopcewicz & Adam Witkowski - wystawa

20. 05. 99.  Kult - koncert

99. 05. 22.  Ole Lukoye (Rosja) - koncert

99. 05. 29.  Violetta Kuś „Mózgi w Mózgu - wystawa

 

czerwiec 1999

99. 06. 05.  Rafał Ewertowski – wystawa obrazów i pokaz animacji

99. 06. 17.  Yach Paszkiewicz – wieczorek artystyczny (wystawa, pokaz video); Butelka - koncert

 

sierpień 1999

99. 08. 06.  Mołr Drammaz (Polska) & Randal Beaver (USA) – koncert

99. 08. 21.  Zbigniew Libera „Urządzenia korekcyjne” – wykład + projekcja video

 

wrzesień 1999

99. 09. 25.  Lech Janerka – koncert

99. 09. 30.  Czan – koncert

 

październik 1999

99. 10. 01.  Wojtek Jaruszewski – performance

99. 10. 09.  Paul Wirkus / Okno / Spokój – koncert

99. 10. 22.  Mark Slone (USA) – wystawa plakatów

99. 10. 23.  Tarwater (Niemcy) - Audio Art.  Festiwal - koncert

99. 10. 29.  Rejestracja (support: Voltaire) – koncert

 

99. 10. 31.  The Howley, Calvert and George Trio – Audio Art.  Festiwal -  koncert + wystawa malarstwa

 

listopad 1999

99. 11. 06.  trans. u (Niemcy) – Audio Art.  Festiwal - koncert

99. 11. 07.  Wojciech Olejniczak „Skarby wdowy po Magellanie” – wystawa

99. 11. 12.  Gwincinski / Richter / Skolik - koncert

99. 11. 13.  Mariusz Maciejewski „3x10, Trzy epizodyczne zdarzenia, Burza mózgów, Rozprawiczyć worek Judyty i coś jeszcze”  - performance

99. 11. 19.  Pudelsi – koncert

99. 11. 26.  Evan Parker & Alexander von Schlippenbach (Anglia / Niemcy) – koncert

 

grudzień 1999

99. 12. 10.  Rogulus X Szwelas Project - koncert

99. 12. 03.  Gorzycki & Hesse Duo – koncert

99. 12. 16.  Kazik na żywo – koncert

99. 12. 17.  Wojtek Zasadni „Cukierki” – wystawa

 

 

2000

 

styczeń 2000

00. 01. 21.  Andrzej Dorobek „Święto zmarłych” – audycja poetycko – muzyczna

99. 01. 22.  Leszek Krutulski „Było” – wystawa fotografii

 

luty 2000

00. 02. 04.  „Z nowym rokiem nowym krokiem” - Anna Ajtner, Jacek Chmielewski, Kinga Eljasz, Ola Golec, Violetta Kuś, Dawid Marcinkowski, Katarzyna Zabłocka, Caitlyn Meeks, Kula - zbiorowa akcja studentów wydziału sztuk pięknych UMK w Toruniu

00. 02. 05.  Michał Chmarzyński – videoprezentacja + live DJ 2 cresky

00. 02. 11.  Miasto nie spało – koncert

00. 02. 12.  Budowa – koncert

00. 02. 16.  Dub Pistols (Anglia) - koncert

00. 02. 17.  „Mózg w mróz” – druga edycja czyli La Bamba

00. 02. 18.  Peter Brotzman & Jon Dobie – koncert

00. 02. 20.  Kwartet Katarsis oraz Tomasz Pawlicki i Renata Suchodolska – koncert kameralny

00. 02. 25.  Hubert Czerepok – zdjęcia + instalacja

00. 02. 26.  Alboth! (Szwajcaria) –koncert

 

marzec 2000

00. 03. 04.  Paweł Maciak – wystawa + koncert

00. 03. 05.  Grzegorz Jurczyk + goście – perkusja XX wieku -  koncert kameralny

00. 03. 10.  Komeda XXI wieku: Kułakowski, Trzaska, Gwincinski, Walicki, Grzyb – koncert

00. 03. 11.  Agniesza Idzikowska – performance

00. 03. 17.  Wojciech Zamiara – performance

00. 03. 19.  Jon Rose (Australia) - koncert

00. 03. 21.  Antykwartet – „Kwartet na koniec czasu” O.  Messiaen – koncert

00. 03. 23.  Homo Twist – koncert

00. 03. 24.  The Ex (Holandia) - support: Something Like Elvis – koncert

00. 03. 31.  Sebastian Pańczyk & Karolina Rodanowicz – wystawa / instalacja

 

 

kwiecień 2000

00. 04. 08.  The Remote Viewers (Anglia) – koncert

00. 04. 09.  Grzegorz Woźniak – wieczór poetycko-teatralny

00. 04. 14.  Paweł „Konjo” Konnak & Szelest Spadających Papierków – koncert / poezyja

00. 04. 28.  Jarosław Koziara – performance

00. 04. 29.  Paweł Nowicki – koncert muzyki perkusyjnej XX wieku

00. 04. 29.  Paweł Turczynowicz „Anatomia sztuki” – wystawa

 

maj 2000

00. 05. 05.  Daniel Dąbrowski „Napadacze” – wystawa fotografii

00. 05. 08.  Teatr Epty-A „Kabaret Mumio” – spektakl teatralny

00. 05. 12.  Ścianka – koncert

00. 05. 13.  Elżbieta Jabłońska – „O czym marzą trzydziestolatki” – wystawa / instalacja

00. 05. 26.  Sabot (USA/Czechy) – koncert

00. 05. 27.  Katarzyna Kaszuba – wystawa , pokaz mody

 

czerwiec 2000

1 Festiwal „Muzyka z Mózgu” – Konstrukcja w Procesie 2000

00. 06. 17.  Sylvie Courvoiser & Ikue Mori (Szwajcaria / Japonia) + Tomasz Pawlicki

00. 06. 22.  Oki Kano (Japonia) / Steve Buchannan (USA) / Plastic Bag / Yvonne Troxler & Matthew Gold (Szwajcaria / USA)

00. 06. 23.  Stuckonceiling & Irgens Moller (Polska / Dania) / Jon Rose „Techno mit Storungen”

00. 06. 24.  Tomasz Gwincinski „Outdoor Games” / Piernik Janicki / Fred Frith (Anglia)

00. 06. 25.  Yvonne Troxler (Szwajcaria) / 4 Syfon / Maestro Trytony

00. 06. 26.  Something Like Elvis / Ecstasy Project / Ścianka

 

wrzesień 2000

00. 09. 16.  Toychestra (USA / Czechy) - koncert

00. 09. 30.  Ecstasy Project – próba na żywo

 

pazdziernik 2000

00. 10. 06.  Pink Freud - koncert

00. 10. 13.  Paul Wirkus, Spokój, Kristen – koncert

00. 10. 20.  Pogodno - koncert

00. 10. 21.  Maestro Trytony – koncert

00. 10. 27.  Illegal breaks 2 present soundsystem

00. 10. 28.  Violetta Parkasiewicz – wystawa

 

listopad 2000

00. 11. 03.  Ewa Braun (support: Piąta Strona Świata) – koncert

00. 11. 04.  Wieczór muzyki improwizowanej

00. 11. 11.  Ścianka – koncert

00. 11. 17.  Balkan Folk Acoustic - koncert

00. 11. 18.  Paweł Maciak – wystawa fotografii + Substantia - koncert

00. 11. 23.  Schizma & Earth Crisis (USA) – koncert

00. 11. 24.   Julita wójcik “Pranie Mózgu” – instalacja

00. 11. 25.  John Butcher (Anglia)- koncert

 

grudzień 2000

00. 12. 01.  Starzy Singers – koncert

00. 12. 02.  Stability Group – (Polska / USA) - koncert

00. 12. 08.  Dym: Kury, Pleha & Janic, Wojciech Zamiara, Dj Jon Carter, Mekon, Maceo Wyro, Pirania, Dj David Legato, Dj Sky, Jacek Frankowski

00. 12. 09.  Twożywo – wystawa

00. 12. 10.  Trio Con Brio – koncert kameralny

00. 12. 15.  Stuckonceiling & Tony Buck – koncert

00. 12. 16.  Ucho - koncert

00. 12. 22.  Wojciech Kowalczyk „Mężczyzna z zapałkami” - performance

00. 12. 23.  Etnicznie w Mózgu / Koncert bez prądu / Rymowanki Paula

 

 

2001

 

styczeń 2001

01. 01. 18.  Joanna Piech, Monika Kuźmicka, Tomek Gumiela – koncert przeddyplomowy

01. 01. 27.  Sila & Dj Boza Podnavac (Jugosławia)

01. 01. 27.  Agata dworzak + Jacek Chmielewski „Magnetyzmy” - wystawa

 

luty 2001

01. 02. 02.  Adam Chyliński, Terry van Druten, Herman Verhagen, Anna i Adam Witkowscy „O gwiazdach, skarpetkach i miejskim pejzarzu nocnym” – wystawa

01. 02. 10.  Jaskinia - koncert

01. 02. 14.  Mołr Drammaz – koncert

01. 02. 17.  Zbyszek Cołbecki – bigbit party

01. 02. 22.  “I co wy na to Gałuszko?” – projekcja filmowa

01. 02. 23.  Złodzieje oklasków – koncert

01. 02. 24.  Kobiety - koncert

 

marzec 2001

01. 03. 01.  Little Egypt (USA) + Grammatik, aelemer, Kloszrd, Deszczu Strugi, Romek, Matix - koncert

01. 03. 03.  Michał Węgrzyn + Michał Szczerek – wystawa fotografii

01. 03. 09.  Something Like Elvis - koncert

01. 03. 10.  Trottel (Węgry) - koncert

01. 03. 16.  TRI – DIM (Norwegia / Szwecja)

01. 03. 17.  Wojtek Zamiara i jego studenci – pokaz video

01. 03. 18.  Pan Maleńczuk - koncert

01. 03. 23.  Pavel Fajt (Czechy) – koncert

01. 03. 23.  Aetur Łoboda & friends – wystawa fotografii

01. 03. 24.  Tarwater (Niemcy) - koncert

01. 03. 30.  Paolo Angeli (Włochy) - koncert

01. 03. 31.  Piotr Parda „Ślub” – wystawa + projekcja

 

kwiecień 2001

01. 04. 01.  Ewa Zarzycka  „Rozmowa” – performance

01. 04. 14.  Poganie (dawniej Dyliżans) – koncert

01. 04. 20.  Czech music on the road: Uz Jsme Doma, Echt!, MCH Band (Czechy) - koncert

01. 04. 21.  Grupa n@ płocie: Anna Ajtner, Kinga Eljasz, Barponia, Maclapko, Violetta Kuś, Jacek Briesemeister – Chmielewski, Kasia Zabłocka, Go-Go „DOM” – wystawa

01. 04. 26.  Aleksandra Krassowska & Marta Iwan – koncert kameralny

01. 04. 27.  Agnieszka Wolny „Czytanie Agnieszki.  Pisanie Agnieszki” – performance

Jarek Jakubowski „Widokówki z tamtego świata” – wystawa

01. 04. 28.  Illegal Breaks 3rd Edition: Snake, The Box, Sywalker, Legato

01. 04. 29.  Mimetic + Origami Galaktika (Norwegia) – koncerty

 

maj 2001

01. 05. 12.  Kantovic (Austria) – koncert

01. 05. 18.  Sabot (USA / Czechy) - koncert

01. 05. 19.  Daniele Brusaschetto (Włochy) + Sikhara (USA) – koncert

 

czerwiec 2001

01. 06. 01.  Slajdy z Afryki – pokaz slajdów

 

wrzesień 2001

01. 09. 14.  bżytko (Leszczyńska, Waligórska, Wrzesiński, Skolimowski) – wystawa

01. 09. 15.  Ecstasy project – koncert

01. 09. 20.  Damian Czeladka – malarstwo-obiekty-światło

01. 09. 21.  Palinckx (Holandia) – koncert

01. 09. 23.  Ewa Braun + Motorforstarker (Dania) – koncert

01. 09. 27.  Compagnia d`Arte Drummatica (Włochy) – koncert

 

październik 2001

01. 10. 06.  Ewa Świdzińska – performance

01. 10. 11.  Scott Rosenberg (USA) – koncert

01. 10. 12.  Daniel Dąbrowski – wystawa fotografii

01. 10. 13.  Pogodno + Waxfood – koncert

01. 10. 14.  Kazuchisa Uchihasi (Japonia) – koncert

01. 10. 18.  Ziel Eins (Niemcy) – koncert

01. 10. 19.  Futura – koncert

01. 10. 25.  Laura Kavanaugh & Ian Brise (Kanada)

 

listopad 2001

01. 11. 02.  Multicide – koncert

01. 11. 03.  Kristen – koncert

01. 11. 04.  Akademia Mózgu: Poezja tatrzańska w praktyce czyli od Asnyka, Kasprowicza, Pola, Iwaszkiewicza, Faleńskiego, Anczyca po Orkana, ujęta przez Jozefa Nyke, cz. I.  Prowadzący: Wojciech Kowalczyk w roli interpretatora, tłumacza i egzegety.

01. 11. 08.  Yurij Yaremchuk, Natalia Polowynka, Joanna Charchan – koncert

01. 11. 09.  Pan Maleńczuk –koncert solo + elektro

01. 11. 10.  Wniebowzięci - koncert

01. 11. 11.  Baaba – koncert

01. 11. 17.  The Band of Endless Noise – koncert

01. 11. 22.  Pink Freud - koncert

01. 11. 23.  Robotobibok – koncert

01. 11. 26.  Akademia Mózgu: Poezja tatrzańska w praktyce czyli od Asnyka, Kasprowicza, Pola, Iwaszkiewicza, Faleńskiego, Anczyca po Orkana, ujęta przez Jozefa Nyke, cz. II.  Prowadzący: Wojciech Kowalczyk w roli interpretatora, tłumacza i egzegety.

 

 

grudzień 2001

01. 12. 06.  Janusz Zdunek 4 Syfon - koncert

01. 12. 14.  Variete - koncert

01. 12. 15.  Ja konsument (Agata Dworzak, Ludomir Kamil Franczak, Dub Mayor Yama) – wystawa

01. 12. 22.  Jakub Bielawski – performance

01. 12. 28.  Wojciech Kowalczyk – performance

 

 

2002

 

styczeń 2002:

02. 01. 11.  Akademia Mózgu: Baudelaire, Heautotimoroumenos, Rilke, Durch den sich Vogel - przeklad, interpretacja, komentarz: Maciej  Zygmuntowicz

 

luty 2002:

02. 02. 03.  Akademia Mózgu – warsztaty literackie: Andrzej Olaf Dorobek "Rock: problemy, sylwetki, konteksty - szkice z estetyki i socjologii rocka" – prezentacja książki; R.  M.  Rilke, Eros – prowadzacy: Maciej Zygmuntowicz

02. 02. 08.  Habakuk - koncert

02. 02. 16.  KERD - koncert

02. 02. 17.  Akademia Mózgu: Krzysztof Gruse mówi

02. 02. 22.  Illegal Breaks 4th Edition

02. 02. 23.  Program & Nation -  koncert

 

marzec 2002

 

02. 03. 03.  Akademia Mózgu – warsztaty literackie: Ewangelia wg św.  Marka, frgm.  4.  11-12; 5.  1-20 – prowadzący: Maciej Zygmuntowicz

02. 03. 06.  Abbadon, The Vibrators (Anglia) -  koncert

02. 03. 09.  Dubska & Karnawał w Rio -  koncert

02. 03. 17.  Wojtek Zamiara - wystawa

02. 03. 21.  Something Like Elvis - koncert

02. 03. 22.  Fisz (support: TBS) - koncert

02. 03. 23.  Robert Piotrowicz & Martin Klapper – koncert

02. 03. 23.  Caspar Brotzmann & Michael Wertmuller - koncert

02. 03. 29.  Wieszok Live & Szabas - koncert

 

 

kwiecień 2002

02. 04. 05.  Stasio - koncert

02. 04. 13.  Grupa artystyczna „Napłocie” -  wystawa

02. 04. 14.  Akademia Mózgu - warsztaty literackie: Platon: Politeia (Państwo), frgm.  514a - 515d „Mit jaskini”, cz.  I.  Prowadzący: Maciej Zygmuntowicz

02. 04. 20.  The Hub (USA) - koncert

02. 04. 26.  3 Idiots: Fajt / Moretti / Zale – koncert

02. 04. 27.  Voltaire & Cool Kids of Death - koncert

 

maj 2002

02. 05. 05.  Akademia Mózgu: Zbigniew Herbert „Dziesięć ścieżek cnoty”, prowadzący: Ryszard Częstochowski

02. 05. 10.  PFK czyli: pijani powietrzem ,ego, haem , sot - koncert

02. 05. 12.  ZU (Włochy) - koncert

02. 05. 16.  Piotr Dudek - wystawa

02. 05. 19.  Akademia Mózgu: warsztaty literackie, Platon: Politeia (Państwo), frgm.  515e - 517a „Mit jaskini”, cz.  II.  Prowadzący: Maciej Zygmuntowicz

02. 05. 22.  Sunshine & Starzy Singers - koncert

02. 05. 24.  "Zwierzę nie jest rzeczą" - wystawa Klubu Gaja

 

czerwiec 2002

02. 06. 01.  Lech Janerka - koncert

02. 06. 08.  Asia Kotwicka "Czuciowiedza" – wystawa

02. 06. 16.  Akademia Mózgu: Hoelderlin „Empedokles”, prowadzący: Maciej Zygmuntowicz

02. 06. 21.  Sing Sing Penelope - koncert

 

wrzesień 2002

02. 09. 07.  Illegal Breaks Electronic Boom Festiwal

02. 09. 21.  The Pilator – koncert

02. 09. 28.  ‘Songi Brechta / Weilla” Teatr Polski Bielsko - Biała w ramach Festiwalu Prapremier 2002

02. 09. 29.  "Spowiedź kretyna" – koncert w ramach Festiwalu Prapremier 2002

 

październik 2002

02. 10. 01.  Marek Tyndy i Karolina Liminowicz - koncert w ramach Festiwalu Prapremier 2002

02. 10. 03.  Sing Sing Penelope - koncert

02. 10. 11.  The Hub (USA) - koncert – 2 Festiwal „Muzyka z Mózgu”

02. 10. 12.  Wniebowzięci India Project - koncert

02. 10. 16-18.  "Wczesne Wieczory Filmowe" – przegląd filmów niezależnych

02. 10. 19.  Atrakcyjny Kazimierz - koncert

02. 10. 25.   Negatyw - koncert

02. 10. 26.   Stars Fransisco - koncert

 

listopad 2002

02. 11. 01.  Iconoclast (USA) - koncert – 2 Festiwal „Muzyka z Mózgu”

02. 11. 02.  Pawlak / Charchan / Gos - koncert – 2 Festiwal „Muzyka z Mózgu”

02. 11. 03.  Franziska Baumann (Szwajcaria) koncert, performance – 2 Festiwal „Muzyka z Mózgu” 02. 11. 08.  Amy Knoles (USA)  - koncert, performance – 2 Festiwal „Muzyka z Mózgu”

02. 11. 09.  Mordy + Emiter - koncert – 2 Festiwal „Muzyka z Mózgu” 

02. 11. 15.  Peter Brotzmann / Jon Dobie / Mazzoll / Shoji Hano - koncert – 2 Festiwal „Muzyka z Mózgu”

02. 11. 16.  Stasio - koncert

02. 11. 23.  Pogodno + Voltaire - koncert

02. 11. 30.  Bartweba - koncert

 

grudzień 2002

02. 12. 07.  Paraliż Band – koncert

02. 12. 08.  Akademia Mózgu: Rene Girard, Pragnienie "trójkątne" czyli o tym, kto czego pragnie.  Prowadzacy: Rafał Zimny

02. 12. 19.  Arhythmic Brain: Mazzoll / Janicki / Majewski - koncert

02. 12. 20.  Sabot (USA/Czechy) - koncert

02. 12. 21.  W. O. O. Revelator (USA) - koncert

02. 12. 27.  Piąta Strona Świata - koncert

 

 

2003

 

luty 2003

03. 02. 22.  Ana Bentkowska – wystawa

 

marzec 2003

03. 03. 01.  Jakub Synakiewicz - wystawa grfiki komputerowej

03. 03. 08.  Paweł Turczynowicz – interaktywna wystawa / instalacja video

03. 03. 15.  Ścianka – koncert

03. 03. 16.  Akademia Mózgu: Andrzej Dorobek "Translacje i transfiguracje" – wieczór promocyjny książki

03. 03. 22.  Fisz (support:Incognito)  - koncert

03. 03. 23.  Josnns Górska - wystawa fotografii

03. 03. 28.  Louie Austen – koncert

03. 03. 29.  „Kabaret Mumio” – spektakl Teatru Mumio

03. 03. 30.  V Międzynarodowy Festiwal "Młode kino europejskie" – wystawa fotosów filmowych

 

kwiecień 2003

03. 04. 03.  No Square (Szwajcaria) + Come & Go- koncert

03. 04. 04.  Dubska - koncert

03. 04. 05.  Dreadsquad System & Gutek, Bass, Bart - koncert

03. 04. 12.  Frederic Abrams – pokaz filmów

03. 04. 16.  Bogusław Schaeffer – wieczór kompozytorski

03. 04. 19.  Skalpel - koncert

03. 04. 27.  Akademia Mózgu "Wojna a metafora " – wyklad / dyskusja

 

maj 2003

03. 05. 06.  Pieces of Brain Quartet: Mazzoll / Dobie / Janicki / Majewski - koncert

03. 05. 10.  The Hub – koncert

03. 05. 18.  Dandelion Wine (Australia) - koncert

03. 05. 23.  Świetliki - koncert

03. 05. 30.  Lemon Juice Quartet (Izrael - USA) - koncert

03. 05. 31.  Cool Kids of Death - koncert

 

czerwiec 2003

03. 06. 06.  III Wojewódzki przegląd amatorskich filmów krótkometrażowych

03. 06. 08.  Akademia Mózgu - R.  M.  Rilke „Abisag”,  „Der Hund”,  prowadzący: Maciej Zygmuntowicz

03. 06. 14.  „Transformacja Plus” - pokaz multimedialny

03. 06. 16.  Akurat - koncert

 

sierpien 2003

03. 08. 02.  Art Ensemble (Holandia, Dania, Finlandia) - koncert

03. 08. 09.  Ooff. Ouro (Włochy) - performance

03. 08. 23.  Generation Fuck (Niemcy) - koncert

 

wrzesien 2003

03. 09. 05.  Andi Orange (Niemcy) - koncert

03. 09. 06.   Adam Diller (USA) - koncert

03. 09. 07.   Beige GT (Niemcy) - koncert

03. 09. 20.   Uz Jsme Doma (Czechy) - koncert

03. 09. 26.   David First (USA) - koncert

03. 09. 27.   „Lutownica ale nie pistoletowa tylko taka kolba” – spektakl Teatru Mumio

03. 09. 28.   Kormorany - koncert

 

pazdzernik 2003

03. 10. 01.  Stars Fransisco - koncert

03. 10. 02.  Donna Regina (Niemcy) - koncert

03. 10. 03.  Illegal Breaks – DJ`s Night

03. 10. 04.  "Przenikanie" - spektakl multimedialny

03. 10. 10.  KSU - koncert

03. 10. 12.  Nie ma większej miłości – spektakl

03. 10. 17.  Proletaryat - koncert

03. 10. 18.  Stasio - koncert

03. 10. 22.  Akademia Mózgu - Horatius, Carm.  III.  25 - warsztaty literackie, prowadzacy: Maciej Zygmuntowicz

 

 

03. 10. 24.  Lech Janerka - koncert

03. 10. 25.  Monno (Szwajcaria) - koncert

03. 10. 26.  Marcin Tomaszewski - wystawa

03. 10. 26.  Budyń & Braty z Rakemna - koncert

 

listopad 2003

03. 11. 07.  Freak of Nature - koncert

03. 11. 08.  Variete - koncert

03. 11. 09.  Tranzistors – koncert

03. 11. 14.  The Hub (USA) - koncert

03. 11. 15.  Cool Kids of Death - koncert

03. 11. 21.  RH+ - multimedialny koncert kliniczny

03. 11. 22.  Man Bites Dog (Holandia) - koncert

03. 11. 23.  Akademia Mózgu - Broch, O kiczu – prowadzący: Rafał Zimny

03. 11. 23.  Joanna Kamińska „Mini” - wystawa

03. 11. 26.  Voltaire + 180 Stopni - koncert

03. 11. 28.  tim_flavio & mikki_balosz - koncert

03. 11. 29.  Soja - koncert

 

grudzień 2003

03. 12. 05.  Mordy - koncert

03. 12. 06.  Anna Reinert & Anna Witkowska - wystawa

03. 12. 13.  Dictaphone (Francja) - koncert

03. 12. 18.  Brygada Kryzys - koncert

03. 12. 19.  Sabot (Czechy / USA) - koncert

03. 12. 20.  Kury – koncert

 

 

2004

 

styczeń 2004

04. 01. 09.  Marek Zygmunt „Sztuka końca” -  wystawa / koncert

04. 01. 10.  New Romantix Disco Ejtis - carnival party

04. 01. 11.  Tomasz Gwincinski & Nieliniowy Ensemble - próba otwarta

04. 01. 13.  Pink Freud - koncert

04. 01. 16.  Emiter - koncert

04. 01. 17.  Get Gruwi – Dj`s Night

04. 01. 19.  „Bez sensu” – monodram - Aff-era filmowa

04. 01. 20.  „Drakula” – projekcja filmu - Aff-era filmowa

04. 01. 21.  „Młode kino niezależne” – prezentacja filmów - Aff-era filmowa

04. 01. 23.  Komety - koncert

04. 01. 24.  Tumido (Austria) - koncert

04. 01. 25.  Potomkowie Benona - koncert

04. 01. 30 Fisz & Twożywo Sztuczne - koncert

 

luty 2004

04. 02. 06.  Rasta Psychosystem (Dubska)  - koncert + Dj`s night

04. 02. 07.  Voo-Voo - koncert

04. 02. 13.  Habakuk - koncert

04. 02. 14.  Illegalbreaks vs Basinjekta – Dj`s night

04. 02. 20.  Będzie Dobrze - koncert

04,02. 21.  Marcin Świetlicki & Cezary Ostrowski - koncert

04. 02. 27.  Freak of Nature - koncert

04. 02. 28.  Janusz Zdunek 5 Syfon - koncert

04. 03. 06.  Ectasy Project Trio - koncert

04. 03. 12.  Von Zeit - koncert